Začnite deň s pomarančom. Zasýti, podporí chudnutie a zdravú pleť

Začnite deň s pomarančom. Zasýti, podporí chudnutie a zdravú pleť

Prečo by sme mali začať deň s pomarančom? Nutričný poradcovia odporúčajú pomaranč ako zdravé raňajky pre chudnutie, ale aj žiarivú pokožku. Nielenže nás nasýtia, ale pomaranče na raňajky ovplyvnia a zlepšia tráviacu funkciu, chudnutie, ale aj prispievajú k lepšej textúre pokožky.

Diéta s pomarančmi je niekoľko rokov veľmi populárna. Ale vedeli ste, na čo všetko sú dobré pomaranče okrem chudnutia?

Okrem vitamínu C sú pomaranče bohaté aj na vlákninu. Ich najväčší obsah sa nachádza v mäkkej dužine, preto je odporúčané konzumovať ich celé. To pomáha najmä lepšiemu tráviacemu zdraviu vďaka vysokému obsahu rozpustných a nerozpustných vláknin.

Preto, aj keď je zahrnutie akéhokoľvek druhu ovocia do raňajok zdravé, pomaranče špecificky poskytujú nasýtený účinok a znižujú vrcholy glukózy v krvi, čím nám umožňujú cítiť sa dobre po raňajkách.

Vedeli ste aj to, že sú dobré pre našu pokožku? Vďaka vysokému obsahu vitamínu C sú pomaranče prospešné pre našu pokožku. Tento vitamín je nevyhnutný pre syntézu kolagénu, ktorý udržuje pevnosť pokožky, a je tiež prirodzeným antioxidantom s efektom proti starnutiu.

V akej forme môžete konzumovať pomaranče na raňajky? Odporúča sa zjesť celý pomaranč. Skonzumovať ho môžete napríklad takýmto spôsobom:

Vo forme šťavy alebo kombinácie s perlivou vodou – môže byť dobrá voľba vďaka vyššiemu obsahu vody v porovnaní s iným ovocím, ako sú jablká alebo banány. V smoothie – použitím drveného ľadu sa vyhýbame pridávaniu príliš veľa ovocia. Okrem toho jeho chladná povaha vyvoláva pocit sýtosti a jeho absorpcia je pomalšia, pretože telo sa potrebuje ohriať na telesnú teplotu, aby ho mohlo stráviť.

 

Zdroj textu: elle.rs, Zdroj obrázkov: unsplash.com

Redakcia Avatar