Objavte podvodný raj: Top destinácie pre dobrodružný potápačský výlet

Objavte podvodný raj: Top destinácie pre dobrodružný potápačský výlet

Široký výber destinácií s pestrou podmorskou faunou a flórou určite neuľahčuje nadšencom potápania pri prijímaní rozhodnutí, kam sa vybrať na ďalšiu dovolenku. Pre vás sme vybrali niekoľko úžasných destinácií z celého sveta, ktoré sa oplatí navštíviť, ak máte radi potápanie alebo šnorchlovanie. Nádherné piesočné pláže, prekrásne zátoky, priezračná voda. Nahliadnite s nami do raja milovníkov dobrodružstva a podmorského sveta. Či už ste vášnivý potápač, alebo iba rekreačný turista, ktorý na svojom výlete chce zažiť viac ako hotelový bazén a súkromnú pláž pred rezortom, tieto miesta vám rozhodne učarujú.

Indonézia

Od nedotknutých prírodných krás ostrovov Raja Ampat po národný park na ostrove Komodo Indonézia ponúka zaujímavú biodiverzitu. Podmorský svet tvorí viac ako 3000 živočíšnych druhov. Niektoré z nich môžete vidieť dokonca len v Indonézii. Existuje viac ako 17 000 ostrovčekov, ktoré určite zaujmú aj toho najnáročnejšieho potápača.

Komory

Komory sú ostrovný štát v Indickom oceáne známy svojimi úchvatnými koralovými útesmi a bohatým podmorským životom. Hlavným lákadlom pre potápačov sú ostrovy Grande Comore, Mohéli, Anjouan a Mayotte. V týchto vodách môžete objaviť úžasné koralové záhrady, farebné ryby, žraloky, delfíny a mnoho ďalších morských tvorov. Tento tropický raj ponúka nielen úžasné potápačské zážitky, ale aj pokojné pláže s bledým pieskom a tyrkysovou vodou, čo z neho robí ideálne miesto na relaxáciu po dni strávenom pod vodou.

Fidži

Fidži, ostrovný štát v južnom Pacifiku, je známy svojimi úchvatnými koralovými útesmi, čistými modrými vodami a pestrým podmorským životom. Tento tropický raj ponúka potápačom možnosť objaviť rozmanité koralové záhrady, tropické ryby, žraloky, morské korytnačky a ďalšie fascinujúce morské tvory. Okrem toho sú na ostrovoch Fidži k dispozícii mnohé potápačské resorty a centrá, ktoré poskytujú vybavenie a vedené potápačské výlety pre začiatočníkov aj skúsených potápačov. Po potápaní si môžete vychutnať aj pohostinnosť miestnych obyvateľov a spoznať ich kultúru a tradície.

Egypt

Teplé a krištáľovo čisté more v Egypte je útočiskom pre viac ako 1500 druhov farebných korálov a rýb, takže nie je nič divné, že na tomto území vzniklo veľa potápačských centier a ubytovaní. Červené more je veľmi zaujímavé a pestré, potápačov nadchne rovnako tak aj pobrežie Izraela a Jordánska.

Bahamy

Bahamy sú považované za vynikajúcu destináciu pre všetkých začiatočníkov, ktorí by sa radi naučili potápať. Plytké krištáľovo čisté more a zaujímavý podmorský svet vás pripravia na to, aby ste úplne zabudli na čas a bezstarostne sa pustili do pozerania tropickej karibskej rozprávky.

Maldivy

Idylické pláže s bielym pieskom a tyrkysové more lákajú všetky druhy turistov, vrátane potápačov. Maldivy sú jednou z najlepších destinácií na pozorovanie raje.

Mexiko

Aj Mexiko jednoznačne patrí medzi jednu z najlepších potápačských destinácií na svete, pretože ju charakterizuje bohatý podmorský svet a relatívne cenovo výhodné ubytovanie priamo pri mori.

Thajsko

Thajské východné ostrovy, ako sú Koh Samui a Koh Tao, sú známe pre pokojnú atmosféru a potápačské centrá, ktoré sú priaznivé pre začiatočníkov.

Malajzia

Pokojné more v Malajzii ponúka jedno z najlepších potápačských zážitkov – od Perhentian Islands až po tropické ostrovy pri Borneu, jedným z najobľúbenejších klenotov je Sipadan, ktorý je známy predovšetkým pre morské korytnačky.

Južná Afrika

Kombinácia zaujímavých pevninských safari, korálových útesov a pestrého podmorského sveta láka mnohých nadšencov potápania a divokých zvierat. Pozor však, na rozdiel od tropických destinácií je tu more chladnejšie, čo priťahuje iné druhy zvierat, ktoré v teplom mori nenájdete.

 

Zdroj textu: Redakcia

Redakcia Avatar