Týmito trikmi dosiahneme, že tulipány môžu zostať vo váze až dva týždne čerstvé

Týmito trikmi dosiahneme, že tulipány môžu zostať vo váze až dva týždne čerstvé

Tulipán je jedným z najobľúbenejších jarných kvetov, ktoré mnohí darujú k príležitosti Medzinárodného dňa žien alebo Dňa matiek, a teraz si prezradíme aj drobné triky, ako dosiahnuť, aby tento krásny kvet zostal vo váze čerstvý až dva týždne.

Prvá rada je použitie jednoduchého špáradla, pomocou ktorého sa vytvorí malá diera priamo pod hlavou kvetu, čo umožní výstup vzduchu, keď kvet nasáva vodu, čím sa zabráni rýchlemu zvädnutiu.

Okrem toho je odporúčané vodu vo váze vymeniť každé dva až tri dni, a ak chceme kvetom dodať dodatočný impulz, môžeme do vody pridať ľadové kocky a lyžičku cukru. Tulipány sa cítia skvele v chladnej vode, cukor zase poskytuje potrebné živiny.

Pred vložením tulipánov do vody odrežte ich stonky pod uhlom 45 stupňov, aby sa maximalizovala plocha, cez ktorú môžu prijať vodu. Dôležité je aj odstrániť spodné listy, ktoré by boli pod hladinou vody, pretože rýchlo zhynú a vytvárajú podmienky pre rozmnožovanie baktérií.

Vázu nemusíme plne naplniť vodou, pre tulipány je obvykle dostatočné len niekoľko centimetrov vody.

Pri umiestňovaní vázy treba dbať na to, aby sme ju neumiestnili priamo k vykurovacím telieskam alebo iným zdrojom tepla. Každých niekoľko dní skontrolujte stonky a odrežte príliš premočené a zmäknuté časti.

Ďalším dôležitým aspektom je, aby sme pri nákupe uprednostnili zväzok, v ktorom ešte nerozkvitli tulipány, takže budú kvitnúť dlhšie.

 

Zdroj textu: Redakcia, Zdroj fotiek: pexels.com

Redakcia Avatar