Nočné kŕče v lýtkach? Tu je 5 tipov ako im predchádzať

Nočné kŕče v lýtkach? Tu je 5 tipov ako im predchádzať

Ak sa z najpokojnejšieho spánku prebudíte s prudkým kŕčom v lýtku, iste chcete vedieť, čo je jeho príčinou. A takisto ako sa zbaviť bolesti. Je to veľmi nepríjemné. Preto je dôležité vedieť, čo sa deje, a čo robiť, keď sa bolesť dostaví.

Hoci sa väčšinou kŕč vyskytuje v lýtkach, môže sa objaviť aj v chodidle alebo stehne. Bolestivosť obvykle trvá niekoľko sekúnd, ale môže trvať aj niekoľko minút.

Nočná kŕčová stuhnutosť môže byť spôsobená nesprávnou polohou tela, sedavým životným štýlom, dlhodobým státím každý deň, nadmerným namáhaním svalov.

5 tipov, ako sa vyhnúť kŕčom

• Pred spaním urobte niekoľko strečingových cvičení.
• Pred spaním si urobte horúci relaxačnú kúpeľ, ktorý uvoľní svaly.
• Noste pohodlnú, ergonomickú obuv, zabudnite na topánky na vysokom opätku.
• Viac sa pohybujte, posilňujte svaly na nohách.
• Zvýšte príjem horčíka a draslíka, pretože ich nedostatok môže spôsobiť opakované kŕče. Príjem horčíka môžete zvýšiť pomocou doplnkov výživy. Rebríček najlepších 5 najlepších horčíkov vrátane recenzií nájdete na stránke hodnotenie-produktov.sk

Tu je okamžitý liek: Jemne masírujte boľavé miesto kruhovými pohybmi. Keď sa kŕč trochu uvoľní, postavte sa, skúste sa prejsť, potriasajte nohou: to podporuje obeh krvi. Keď je bolesť znesiteľná, zaujmite sedavú polohu, uchopte si chodidlo a ohnite ho späť – na začiatku to bolí viac, ale keď ho uvoľníte, bolesť zrazu zmizne.

 

Zdroj textu: hzoldujsag.hu

Redakcia Avatar