Zábavné chudnutie: 5 tipov na chudnutie bez športu a diéty

Zábavné chudnutie: 5 tipov na chudnutie bez športu a diéty

Ak chcete schudnúť pár kíl, najlepší spôsob je jesť menej a viac sa hýbať. Ak však nie ste nadšení pre žiadne z týchto možností, existuje niekoľko ďalších zábavných spôsobov, ako podporiť chudnutie. Ukážeme vám, aké to sú:

Jedzte pikantné jedlá

Konzumácia pikantných jedál môže zvýšiť metabolizmus až o 20 percent. Kapsaicín obsiahnutý v chilli podľa štúdie zverejnenej v Národnom centre pre biotechnologické informácie pomáha pri chudnutí a je prospešný aj pre srdce.

Žuvačka

Podľa výskumníkov z Rhode Islandu ľudia, ktorí žuvali žuvačku, spaľovali o 5 až 8 percent viac kalórií ako tí, ktorí to nerobili. Zároveň zdôraznili, že žuvačku nemáme používať na nahradenie jedla.

Doprajte si horúci kúpeľ

Podľa štúdie Loughborough University aj horúci kúpeľ môže pomôcť pri chudnutí. Zistili, že dlhý kúpeľ v horúcej vode spáli rovnaké množstvo kalórií ako polhodinová prechádzka.

Do postele naholo

Dostatok spánku je veľmi dôležitý pre chudnutie, avšak štúdia Národného inštitútu Spojených štátov zdôraznila, že je lepšie spať nahý. Keď sme nahí, naše telo musí tvrdo pracovať, aby sa udržalo teplé, čo znamená, že spaľuje viac energie a zrýchľuje metabolizmus.

Pozrite si hororový film

Výskumníci z Westminster University zistili, že sledovanie hororového filmu môže spáliť 184 kalórií. Dr. Richard Mackenzie, ktorý vykonal test, vysvetlil: S rastom tepu sa zvyšuje hladina adrenalínu v tele, ktorá sa uvoľňuje pod vplyvom intenzívneho stresu. To znižuje chuť do jedla, zvyšuje bazálny metabolizmus, teda spaľuje kalórie.

 

Zdroj textu: life.hu

Redakcia Avatar